Engine Oil Tratement

Motor Katkı Yağı

Birim Fiyatı₺300.00

Koli (12 Adet)₺2400.00

Strok DurumuMevcut

KargoÜcretsiz

Motor Silk motor şartlandırması,Boron CLS Bond ile birlikte, Argonne Ulusal Laboratuarlarında Enerji Departmanı altında, Hidrojen Ortoborat teknolojisine istinaden geliştirilmiştir. Bu teknoloji, mevcut yağlama sisteminin haricinde % 100 metallerle tepkimeye giren bir teknolojidir. Yağda, katkı maddesi paketi olması durumunda ya da daha sonra metal alaşımları birleştirmek için kullanılan yağ katkı maddeleri tepkisizdir. Boron CLS Bond, yağa karıştığı zaman tüm çalışan hayati parçaları aşınma, sürtünme ve korozyona karşı korur. Baklava benzeri, sert borik oksit yüzeyi meydana getirerek metallerde bir kovalent bağ oluşturur. Bu, yeni yüzey yağlayıcının oksidasyon işlemini önemli ölçüde azaltmak üzere oksijeni bloke eder. Motor Silk, kartere 1/10 oranında ( bir adet 250 ml Şişe, maksimum 5 litre yağ için) işlem yapar. Bu bir yağ arıtıcı değildir ve yağların özelliğini bozmaz.

Motor Silk yağ katkısı değildir. Bor madeninden elde edilen ve metaller arasındaki sürtünmeyi %90’a varan oranda azaltan onarıcı ve koruyucu metal katkısıdır.

Motor Silk motorunuzun ömrünü ve bakım aralığını uzatmak için tasarlanmıştır. Mevcut motor yağı ve içeriklerini, hayati çalışma parçalarını sürtünme ve aşınma unsurlarına karşı koruyan boron bazlı bileşenleri harmanlamaktadır.

Yağ değişimlerinden kesinlikle etkilenmeden motorun tüm metal aksamlarında sürtünme ve aşınmadan meydana gelen çatlaklara dolgu yaparak yüzeyleri onarır. Metal yüzey üzerinde moleküler düzeyde milyonlarca bilyeden oluşan kaygan, ipeksi ve kalıcı bir raylı sistem oluşturur.

* % 10 a varan yakıt tasarrufu sağlar.

* Kompresyon kaçaklarını önlediği için yağ eksiltmeleri azaltır.Egsozdan duman salınımını azaltır.

* Beygir gücünü ( 2 ile 6 ) HP arası arttırır.

* Tork değerlerini % 10 civarında arttırır.

* Aşınan yerlere dolgu yaptığı için motorunuzu onarır.İlk günkü haline yakın duruma getirir.Soğuk havalarda kolay ve aşınmadan çalışmasını sağlar.

* Bor madeni ısıyı 10-15 oC kadar kendi bünyesinde absorbe eder ve metallere yansıtmaz. Böylece harareti önler.Aşınmayı azalttığı ve ısıyı dengelediği için madeni yağın kirlenmesini engeller ve ömrünü uzatır.

* İşlem sıcaklıklarında % 30’a varan azaltma sağlar.

* Yüzey sürtünmesini % 80 azaltır.

* Yağlama sistemindeki aşınmayı % 90 azaltır ( Timken, Dört Top, Lobut ve Disk Testi )

* Yağ değişme süresini en az iki katına çıkartacak şekilde akışkan oksidasyonunu minimize eder.

* Korozyona % 100 engel olur.

* Şok yükleri absorbe eder. ( Aşırı yüksek EP etkeni )

* Karbon, vernik ve korozyonu bertaraf eder.

"Motorun Ömrünü Uzatır!"

Yakıt Tasarrufu Sağlar

* Daha az sürtünmeden dolayı yakıt tasarrufu sağlar ( hızı 3 – 7 km. arttırır). Sınıf 8 dizel yakıtlarda % 19 a varan tasarruf sağlar ve + 1,5 km daha hızı arttırır.

* Daha az istirahat zamanı.

* Eski motorlarda düşen verimliliği restore eder.

* Motor ömrünü yeniler ve 2 – 3 kat uzatır.

* 100 bin miles ( 150 bin km. ) sadece bir defa uygulanır.

* Yağ değişim süresini iki katına çıkartır.

* Motor içindeki kurum ve karbon atıklarının temizliğini yapar, verimli çalışmayı sağlayarak ve daha az yakıt tüketimi ile emisyon değerlerini düşürür.

* Motor Silk formülasyonu, doğaya zararlı olmayan ve doğada biyolojik olarak parçalanabilen bir yapıya sahiptir.

* Yağ kullanımında azalma sağlar.

* Enerjinin % 50’si sürtünmede harcanır ve Motor Silk sürtünmeyi % 80 azaltır.

* Yağ ve yağ filtresi yeni değiştirilmelidir. Motor Yağınız değişimi 1500 km geçtiyse dahi kullanılabilir

* ÖNEMLİ NOT: Aracınız 5 lt ye kadar yağ kapasiteli bir araç ise 250 ml lik MOTOR SILK i komple yağa dökünüz.Aracınız 3 lt dahi olsa yine aynı şekilde kutuyu tam olarak boşaltmanız gerekmektedir.Her 5 lt ve katlarına kadar birer kutu katınız.

* Yeni yağ ile motorunuzu çalıştırınız.Hararet 80 oC’ye gelinceye kadar ısıtınız.Motor Sılk kutusunu iyice çalkalayınız.Dibe çökmüş olan Bor partiküllerinin karışımını sağlayınız.Motoru stop ediniz ve Motor Sılk’in tamamını motora ilave ediniz.

* Motor Sılk uygulandıktan sonra motorunuzu 15 dakika rolantide çalıştırınız veya 30 km yol katediniz

* Tüm sentetik ve mineral yağlarla uyumludur

* Benzin dizel LPG vb. ile çalışan tüm otomobil otobüs kamyon traktör ve iş makineleri ile deniz araçlarında güvenle kullanılabilir.

* Sıfır ve yeni rektefiyeli motorlarda 8000 km’den sonra kullanınız.